KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14278091
*
nr 1427 8091
Algot Sigvard
(1923-1970), Sverige
Pilsnergubbar. Signerad. Blandteknik, bildmått: 27x38, yttermått inklusive ram: 50x61 cm
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 18:46:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 18:33:30
1
Vinnande bud
25/10 18:33:43
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Algot Sigvard
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Läs mer om Algot Sigvard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller algot sigvard blandteknik pilsnergubbar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:55
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
-
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:31
-
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:30
-
4096 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:24
-
5074 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kustvy. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:13
*
Algot Sigvard
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Läs mer om Algot Sigvard
nr 1427 8091
Algot Sigvard
(1923-1970), Sverige
Pilsnergubbar. Signerad. Blandteknik, bildmått: 27x38, yttermått inklusive ram: 50x61 cm
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 18:33:30 | 1 | Vinnande bud |
25/10 18:33:43 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Algot Sigvard
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i BjurÃ¥ker 1923, död 1970.Läs mer om Algot Sigvard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller algot sigvard blandteknik pilsnergubbar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:55 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49 -
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:31
-
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:30 -
4096 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:24 -
5074 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kustvy. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:13